WYDAWNICTWO

Antologia literacka studentek i studentów studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim  „Raptularze. (Nie!)wydobyte”.

Raptularze:

• Oliwia Zaranek

Marek Maj i Tomasz Majzel

Niedowyrazy / Nicowanie

SŁOWA – elementarne części mowy, za pomocą których określa się wszelkie pojęcia. Wymiana słów wiąże się z przekazywaniem emocji.

PORT – miejsce do czasowego postoju, w którym odbywa się wymiana towarów.

PORT SŁOWA – przestrzeń, w której jest miejsce na wymianę emocji. A także ich współistnienie, nawet jeżeli tylko przez chwilę. Wszystko jest albo słowem, albo ciszą. Jeżeli ciszą, to jak mi się wydaje… tęsknotą za słowem. Albo buntem przeciw niemu. Stowarzyszenie PORT SZCZECIN podjęło się uczynić choćby przez chwilę ze Szczecina przestrzeń, w której jest miejsce na wymianę emocji zawartych w słowach. Najbliżej do jednych i drugich w wierszach. Warto w tej wymianie uczestniczyć. Pisząc. Czytając.

Grzegorz Bukała i Zbigniew Wojciechowicz

C’est la visizm / Kąt z widokiem

PORT – miejsce do czasowego postoju, w którym odbywa się wymiana towarów.